Geri Dön

Adrenalin Hormonu

Adından da anlayabileceğiniz gibi Adrenalin bir hormondur. Yani öncelikle hormon nedir onu bilmeliyiz: İç salgı bezlerinden kana geçen ve organların işlemesini düzenleyen adrenalin, insülin, tiroksin gibi uyarıcı maddelerin genel adıdır.Eminim ki Adrenilinin etkisini hissetmemis veya yaşamamış insan yoktur. Bir binadan düşemek üzere olduğumuzda, korkutugumuzda, heycanlandığımızda, vücudumuz tarafından salgınanan bir hormondur.

Güneş Işığı

Güneş ışığı, aynı zamanda güneş ışığı olarak da bilinen, başka bir değişle Dünya'nın yüzeyinde görülebilen güneş radyasyonudur. Güneş radyasyonu, elektromanyetik enerji yaratan bir nükleer füzyon reaksiyonundan güneş tarafından yayılan ışıyan enerjidir. Güneş ışığı miktarı, gündüz bulut örtüsünün kapsamına bağlıdır.

İşitsel Yanılsama

İşitsel yanılsama; dinleyicinin, almaçlardan gelmeyen veya imkansız sesler duyması durumudur Bu yanılsama, almaçlardan gelen veriler dışında gerçekte olmayan seslerin beyin tarafından uydurulmasıdır. Aslında beynimiz bu sesi tam olarak uydurmuyor. Bu olmayan sesi duymamızın sebebi aslında bir ilizyon! Bu ilizyon, göz ilizyonunun işitsel hali sayılır. Bu da işitme duyumuzun kusursuz olmadığını gösterir.